Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to łagodny sposób na skuteczne odmłodzenie skóry. To bezpieczna imałoinwazyjna metoda, która swoim kompleksowym działaniem pozwoli skutecznie pozbyć sięproblemu utraty jędrności i elastyczności skóry. Nie tylko pozwala na nowo pokochać życie wewłasnym ciele, ale również zapewnia poprawę funkcjonowania organu skórnego. Jest to rozwiązanie,które przywróci skórze dawną świeżość bez zbędnej inwazyjności – organizm ma narzędzia doregeneracji, trzeba je tylko pobudzić do pracy.

Mechanizm działania:

Radiofrekwencja mikroigłowa to fuzja dwóch technologii – mezoterapii (mikronakłuwania) oraz radiofrekwencji, czyli działania falami radiowymi o wysokiej częstotliwości. Do przeprowadzania zabiegów tego typu wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, które posiadają głowicę opatrzoną w kartridże z igłami. Ich ilość może wynosić 18, 25, 49 lub nawet 81 – wszystko zależy od charakterystyki miejsca zabiegowego. Jałowe, ultracienkie igły wprowadzane są na głębokość 0,4-4 mm w celu wywołania mikrourazów, które bezpośrednio uruchomią kaskadę procesów naprawczych w strukturach skóry właściwej. W zależności od zasięgu pracy głowicy możliwe jest uzyskanie odmiennych efektów. Drugą składową techniki radiofrekwencji mikroigłowej jest emisja promieniowania elektromagnetycznego w formie fal radiowych. Generowanie impulsu energii pod postacią promieniowania powoduje wydzielenie ciepła. To właśnie kontrolowany wzrost temperatury będzie odpowiadał za nasilenie rezultatów terapii i szybsze osiągnięcie jej ostatecznych efektów. Wprowadzona igła generuje ciepło, które jest w stanie równomiernie rozejść się po otaczających tkankach indukując upragnione procesy bez ryzyka miejscowych uszkodzeń termicznych. Ze względu na ogrzewanie skóry „od wewnątrz” nie należy obawiać się jego skutków na powierzchni naskórka. Nowoczesne urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej zaopatrywane są również w specjalne systemy chłodzące, które dodatkowo mają chronić przed nieprzewidzianymi skutkami użycia podwyższonej temperatury. Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne i mało inwazyjne, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum.

Efekty:

Radiofrekwencja mikroigłowa, nazywana również termoliftingiem, to wszechstronne narzędzie do walki zarówno z postępującym procesem starzenia się skóry jak i estetycznymi problemami ciała. Jest to metoda regeneracyjna, czyli taka, której zadaniem jest pobudzenie odpowiednych elementów skóry do jej samonaprawy. Za bezpośrednią stymulację skóry do rewitalizacji odpowiadają wykonywane mikronakłucia. Nowopowstałe mikrokanaliki w skórze dają jej sygnał, że konieczna jest przebudowa i przywrócenie jej ciągłości. Dzięki celowanemu działaniu, komórki wokół mikroiniekcji nie zostają naruszone, co ma kluczowe znaczenie dla tempa zachodzących procesów naprawczych. Ciepło uwalniane dzięki generowaniu impulsów fal radiowych nasila ten efekt. Podwyższenie temperatury pozytywnie wpływa na metabolizm fibroblastów, czyli komórek produkujących kolagen i elastynę. Nie można pominąć roli dostarczanego ciepła dla istniejących włókien kolagenowych. Energia cieplna powoduje ich obkurczenie, co przekłada się na niemal natychmiastowy efekt liftingu i ujędrnienia skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa jest świetnym rozwiązaniem w walce z nadmiarem wiotkiej skóry lub oporną tkanką tłuszczową pozostałymi po szybkiej utracie wagi. Zabiegi tego typu, działając na skórę właściwą (która jest centrum operacyjnym organu skórnego) przyczyniają się do poprawy metabolizmu komórek z jednoczesnym zadbaniem o ich odpowiednie odżywienie. Zarówno mikroiniekcje jak i fale radiowe stymulują krążenie w obrębie naczyń włosowatych. Ponadto, synergistyczne działanie obu składowych tej metody pozwala w naturalny sposób pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej w wyniku niszczenia jej komórek. Do szerokiego wachlarza zastosowań radiofrekwencji mikroigłowej należy dołożyć również terapię nadpotliwości. Mikroiniekcje połączone z przykładaniem podwyższonej temperatury powodują degradację gruczołów potowych okolic pach, przez co możliwe jest skuteczne pozbycie się kłopotu nadmiernego pocenia się. Efekty zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej są wielopłaszczyznowe jednak łączy je element pobudzania organizmu do pracy. Intensywny efekt redukcji zmarszczek, usuwanie rozstępów, blizn czy przebarwień to tylko niektóre z rezultatów do osiągnięcia z pomocą tej metody. Terapia RF mikroigłową to sposób na przywrócenie młodości i piękna skóry bez konieczności użycia skalpela.

Wskazania

 • Wiotkość skóry
 • Utrata elastyczności i jędrności skóry ciała
 • Usuwanie przebarwień
 • Redukcja blizn i rozstępów
 • Leczenie nadpotliwości
 • Odmładzanie skóry rąk
 • Nadmiar skóry w okolicach powiek

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Schorzenia kardiologiczne
 • Nowotwory
 • Aktywne stany zapalne i infekcje

Kulisy Urody

Zapisz się na wizytę w naszym salonie